Inovāciju īstenošana Baldones mūzikas pamatskolā
22.11.2011


Šogad pirmo reizi Baldones Mūzikas pamatskolā sadarbībā ar Valsts Izglītības attīstības aģentūru (VIAA) tika īstenots projekts inovācijām izglītībā Baldones Mūzikas pamatskolas 6.-9.klases skolēniem.

Jūlija mēnesī skolas vadība nolēma izveidot projektu un piedalīties VIAA izsludinātajā projektu konkursā. Augusta beigās tika paziņots, ka Baldones Mūzikas skolas iesniegtais projekts inovācijām izglītībā tika novērtēts un izraudzīts kā viens no 50 finansējumu ieguvušajiem projektiem, neskatoties uz to, ka kopumā tika iesniegti aptuveni 350 projektu pieteikumi.

Projekta mērķis bija Baldones Mūzikas pamatskolas skolēniem interaktīvā veidā stāstīt par veselīga dzīvesveida principiem, veicināt skolēnu ieinteresētību rūpēs par savu veselību, kā arī palielināt jauniešu izpratni un mobilizē viņus vides izaicinājumu un klimatu pārmaiņu risināšanā, attīstot videi draudzīgas prasmes un uzvedību , motivēt dot ieguldījumu ilgtspējīgas vides attīstības veidošanā.

Kopā ar skolēniem visu projekta laiku pavadīja četras Rīgas Stradiņa Universitātes Sabiedrības veselības fakultātes 4.kursa studentes: Baiba Repša, Madara Vegnere, Sintija Sloka un Dita Heiberga, kas skolēnus izglītoja, vadot gan interaktīvas lekcijas, gan līdzdarbojoties ar skolēniem praktiskajās nodarbībās.

Topošās sabiedrības veselības speciālistes atzina, ka Baldones Mūzikas pamatskolas audzēkņi esot pārsteiguši ar savu radošo pieeju daudzu uzdevumu risināšanā un pauda gatavību jebkurā laikā atkārtoti sadarboties ar mūsu skolēniem.

Projekta ietvaros kopā ar skolēniem Baldones apkārtnē tika iestādīti 300 egļu stādi, apgleznoti vairāk kā 50 auduma maisiņi, gatavotas veselīgas brokastis, kā arī pieškirtas jaunas „dzīvības” sen nevajadzīgām mantām - tika radīti gan skanīgi mūzikas instrumenti, gan praktisks un noderīgs būrītis kāmītim. Skolēniem tika novadītas lekcijas par vides riska faktoriem Latvijā un Baldonē, par eko produktiem un alternatīvās enerģijas veidiem, kā arī par otrreizējo pārstādi un par citām ar vidi un veselību saistītām tēmām.

Domājot par skolēnu projektā iegūto zināšanu ilgtspēju, Baldones Mūzikas pamatskola ir pieteikta arī konkursā, ko izsludinājusi Līgatnes papīra fabrika, jo arī projekta laikā kā viens no uzdevumiem skolēniem bija izlietotā papīra krāšana, lai vēlāk to varētu nogādāt Līgatnes papīra rūpnīcā otrreizējai pārstrādei.

Projekta gaitā aktīvākie un cītīgākie skolēni ieguva dažādas videi draudzīgas balvas. Projekta noslēgumā, redzot, cik aktīvi arī mazāko klašu skolēni ir sagādājuši papīru, kuru nodot Līgatnes papīra fabrikai, arī mazie censoņi tika pie veselīgām un garšīgām veicināšanas balvām.

Baldones Mūzikas pamatskola arī turpmāk sola būt radoša un piesaistīt arvien jaunus un skolēniem interesantus veidus, kā dažādot mācību procesu un kopīgi veicināt atbildību gan par savu veselību, gan par apkārtējo vidi.

 Skolnieku atsauksmes par projektu var skatīt: http://failiem.lv/u/pwiengd
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031Piesakies JAUNUMIEM
savā e-pastā!


 

 

 Daugavas iela 23, Baldone, LV-2125, Latvija

© Baldones sākumskola, Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skola 2024 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja 121 Online LTD